Pavel Březina – Biografie

Zpěvák, klávesák, hudební skladatel a „šoumen“ Pavel Březina začínal ve svých 18 letech jako hráč na klávesové nástroje ve skupině Premier, se kterou koncertoval po celé republice. Kdo z Vás by neznal megahit Hrobař!

V roce 1990 obnovuje s kamarády kapelu Argema, kterou v té době téměř nikdo neznal. Po třech letech vychází debutové album Poprvé (1993) s hitem Jarošovský pivovar a dostává ihned ocenění Zlatá deska za 25 000 prodaných nosičů! Pavel Březina se na desce podílí velkou měrou a až na čtyři písně je výhradním autorem hudby. Jako skladatel, textař a interpret se podílí také na dalších albech skupiny Argema: Modrý pondělí (1998), Milión snů (1999), Argema 20 (2001), Platinum Collection (2008).

Po odchodu z Argemy zakládá kapelu Vivian, se kterou natočil čtyři alba: Vykopávky (hostem zpěvák Josef Laufer, 1994), Šedá tvář lásky (1995), Svět se točí dál (1996) a Boty z umělý hmoty (1997).

V roce 1998 začíná jeho skladatelsko – produkční spolupráce s ukrajinskou zpěvačkou Alisou Manzar, které vyprodukoval dvě alba: Nična Molitba (1998) a Chmil Kochanja (1999).

Na podzim roku 1999 se stěhuje na španělskou Mallorku, kde žije a vystupuje s populární rakouskou skupinou Michi´s Party Band. Natočili společně dvě „cédéčka“: Latino (2000) a Bolero (2001).

Stále více pracovních povinností ho přiměje se vrátit zpátky do Česka a začíná jeho plodná studiová spolupráce s českými interprety. Za zmínku stojí např. Věra Špinarová, Radka Fišarová, Kateřina Mátlová, Alice Konečná , Tom Malar, Daniela Šinkorová, Markéta Poulíčková či Alžběta Kolečkářová.

Ze spolupráce s textařem Honzou Surým vzniká v roce 2003 chansonové album Krajina snů, které posvětil sám vynikající skladatel Petr Hapka.

Pavel Březina dostává nabídku od Divadla la Rottal na zkomponování muzikálu „Výtečníci“ jež měl premiéru v roce 2006. Libreto napsal dramaturg a někdejší ministr kultury Pavel Dostál.

Kromě práce ve svém studiu Golden Apple také zakládá kapelu Showband (www.showband.cz), se kterou vystupuje nejen u nás, ale téměř v celé Evropě.

Není také bez zajimavosti jeho hostování s nejúspěšnější Beatles revivalovou skupinou světa – slovenskými The Backwards. Momentálně je, kromě jiných aktivit, také členem doprovodné kapely stříbrné Superstár 2011 Gabriely Gunčíkové a úzce spolupracuje se zpěvákem Standou Hložkem.

První pracovní setkání s Michalem Davidem bylo při natáčení jeho alba Abnormální hic v roce 2002 z něhož vzešel hit Ruská Máša. Pavel Březina natočil klávesové party romantické skladby „Nelži mi“. Skladba se objevila o několik let později také na výběrovém albu Love Songs (2006).

Abnormální hic CoverLove songs Cover

V roce 2005 si Michal David vybral Pavla Březinu, aby ho i s kapelou doprovodili na Česko-slovenském festivalu v Chicagu pro téměř 5 000 fanoušků, což byl pro něj jeden z největších hudebních zážitků!

Díky identické barvě hlasu a výbornému provedení je na přání posluchačů „donucen“ zařadit do repertoáru své skupiny Showband stále více písní Michala Davida a tak vzniká myšlenka založit kvalitní revival. Díky spolupráci s Michalem Davidem je tak schopen posunout hranici revivalu kvalitativně téměř na úroveň originálu.

Revivalová skupina Michal David Revival Live Show Vám nabízí nejen skvělé interpretační výkony, ale především velkou „šou“, která bezesporu patří k písním českého krále diskoték - hitmakera Michala Davida!